Dokumenty

Zapoznaj się z naszymi oraz obowiązującymi dokumentami. Zbiór dokumentów dostępny jest wyłącznie dla członków po zalogowaniu

Przejdź

Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego nominowana do tytułu „Kobiety medycyny 2017”

Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego nominowana do tytułu Kobiety medycyny 2017”

Wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie Teresa Dobrzańska-Pielichowska znalazła sięw gronie nominowanych do prestiżowego tytułu „Kobiety medycyny”, w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Portali Medycznych”.

O wynikach plebiscytu decydująinternauci, którzy głosująna najbardziej aktywne, skuteczne i wpływowe kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ideąkonkursu jest pokazanie, „jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniająna co dzień, że ciężkąpracąi zaangażowaniem można dokonaćrzeczy wydawałoby sięniemożliwych”. Teresa Dobrzańska-Pielichowska niewątpliwie do takich kobiet należy. W uzasadnieniu nominacji czytamy:

„Lekarz rodzinny, pediatra, bardzo ceniona przez pacjentów. Działaczka związkowa i niedościgniony wzór pracowitości na niwie tworzenia polskiego prawa, zwłaszcza medycznego.W Federacji przewodniczy zespołowi do spraw opiniowania aktów prawnych. Praca, którąwykonuje ma wielokrotnie przełożenie na treśćtworzonych aktów prawnych z zakresu ochrony zdrowia. Chociażnie jest prawnikiem jej wiedza w tym zakresie jest ogromna. Co roku składa w imieniu Federacji podpis pod setkami opinii przesyłanych do Sejmu czy poszczególnych ministerstw. Jej spokój, opanowanie, kobieca intuicja to cechy, które były niezbędne przy stole negocjacyjnym w Ministerstwie Zdrowia czy Narodowym Funduszu Zdrowia. Jest osobąbardzo skromną, ogromnie pracowitąi liderkąkilku zespołów ekspertów o składzie wybitnie męskim”.

W tegorocznej edycji można głosowaćdo 14 kwietnia za pośrednictwem strony:

http://www.kobietymedycyny.pl/ Zachęcamy do oddania swojego głosu na wiceprezes PZ!